Siūlomos seminarų temos

 

1. Netradiciniai mokymo priemonių rengimo būdai (6 val.).
Programos aprašymas
Sparčiai populiarėja netradiciniai metodinės medžiagos pateikimo būdai sukurti audio, video ir internetinėmis technologijomis. Šiuolaikinės programų galimybės leidžia išsaugoti vedamą pamoką, bei perkelti ją į internetą. Dažnai susiduriame su žinių patikrinimo būdų įvairovės trūkumu.
Šio seminaro metu, bus mokoma, kaip pasidaryti vaizdinę metodinę medžiagą, kuri atkartoja jūsų veiksmus kompiuteryje, ją apdoroti ir parengti išdalinimui. Taip pat, bus pristatomi internetiniai testų kūrimo būdai, automatinės kryžiažodžių sudarymo priemonės. Išgirsite daug naudingų patarimų, kaip netradiciškai parengti metodines priemones ir jas pritaikyti savo darbe.

2. Savarankiška kompiuterio priežiūra (6 val.).
Programos aprašymas
Kompiuteris namuose tapo kone šeimos nariu, be kurio neįmanoma praleisti nei dienos. Naudojamės internetu, bendraujame su draugais ir artimaisiais, klausome muzikos, žiurime filmus ir pan. Tačiau ar nors kartą esate susimąstę kokie pavojai tyko internete, kaip jie gali pakenkti jūsų kompiuteriui ir jums. Šiuo metu pilna kenkėjiškų programų bei nesaugių interneto puslapių ir juose plintančių virusų. Taigi, kyla klausimas, kaip apsaugoti nuo jų savo kompiuterį.
Šio seminaro metu, bus identifikuoti pagrindiniai pavojai, kurie tyko, naudojantis internetu ir kaip išvengti minėtų pavojų bei nuo jų apsisaugoti. Seminaras skirtas sužinoti kaip atlikti kompiuterio patikrą nuo virusų, juos pašalinti, ištrinti nereikalingas įrankių juostas, bei kitas kenkėjiškas programas, tuo padidinant kompiuterio spartumą.

3. Kompiuterių techninė ir programinė priežiūra (6 val.).
Programos aprašymas
Kompiuteriai naudojami visur – ir darbe, ir namuose. Tačiau kartais jie genda. Kartais nebeveikia tam tikra programa, o kartais išeina iš rikiuotės aparatinė įranga. Šio seminaro metu bus mokoma diagnozuoti gedimus ir juos pašalinti. Aptariami dažniausiai pasitaikantys techniniai ir programiniai gedimai, jų šalinimo būdai ir prevencija. Taip pat pamokoma atlikti komponenčių testavimą ir nustatyti gedimo priežastį. Supažindinama su operacinės sistemos įkrovos sutrikimų, keknėjiškų programų žalos bei kitų programinės įrangos sutrikimų šalinimu. Bus išmokoma, kaip atkurti prarastus duomenis bei visiškai juos ištrinti.

4. WordPress turinio valdymo sistema (6 val.).
Programos aprašymas
Šio seminaro metu bus supažindinta su elektroninio laikraščio kūrimo priemonėmis naudojant WordPress turinio valdymo sistemą. Išmokoma kurti kategorijas, sukurti straipsnius, valdyti komentarus. Taip pat apžvelgiamos kitos WordPress galimybės.

5. Dokumentų kūrimas ir redagavimas internete (6 val.)
Programos aprašymas
Darbas įstaigoje ar įmonėje neatsiejamas nuo įvairių dokumentų rengimų, tvarkymų, pildymų ir pan. Darbo vietose tam naudojamos įprastos Microsoft Office programos – Word, Excel, PowerPoint. Tačiau dažai susiduriame su šių programų versijų nesuderinamumu. Taip pat dažnai pasitaiko situacijų, kai reikiamos programos neturite po ranka, o dokumentą reikia parengti.
Šio seminaro metu bus pristatomi įrankiai, leidžiantys kurti, redaguoti ir pildyti dokumentus tiesiog internete. Paaiškinama kaip dokumentus saugoti vienoje vietoje ir prieiti prie jų bei koreguoti naudojant kad ir išmanųjį telefoną, jei tik jis gali prisijungti prie interneto. Paaiškinama kaip atlikti kasdieninius dokumentų rengimo veiksmus, kuriuos atliekama su įprastomis Word, Excel ar PowerPoint programomis, naudojant žiniatinklinius redaktorius.

6. Susidraugaukite su Linux operacine sistema (6 val.).
Programos aprašymas
Daugelis esate girdėję kalbant apie nemokamą operacinę sistemą Linux, tačiau, ką apie ją žinote? Galvojate, kad ji labai sudėtinga ir bijote ją išbandyti, nors šiuolaikinės Linux operacinės sistemos sukurtos pakankamai draugiškos vartotojo atžvilgiu.
Šio seminaro metu bus pristatoma lietuviškai valdoma Linux operacinė sistema. Išmokoma pagrindinių valdymo komandų ir priemonių, programų diegimo ir paleidimo veiksmų. Išmėginkite ir susidraugausite su Linux. Rekomenduojama išklausyti šį seminarą klausytojams, nebandžiusiems Linux operacinių sistemų, pageidaujantiems pradėti naudoti Linux operacinę sistemą ir norintiems ją išmėginti bei naudoti. Seminaro tikslas -suteikti pradinių žinių ir įgūdžių.

7. Virtualizacijos technologijų panaudojimas naujoms kompiuterizuotoms darbo vietoms kurti (6 val.).
Programos aprašymas
Šiuolaikinėje kompiuterijoje programinės įrangos reikalavimai techninei įrangai kyla kasdien. Įstaigoms reikia skubiai atnaujinti savo kompiuterių bazę. Tačiau tai atsiremia į kaštus ir kitas problemas. Vartotojai pageidauja dirbti su įprastomis operacinėmis sistemomis ir kita taikomąja programinė įranga. Virtualizacijos technologijos suteikia galimybe naudotis virtualiu darbalaukiu iš bet kokios darbo vietos, nepriklausomai nuo aparatinės įrangos resursų galimybių.
Seminaro metu bus pristatoma operacinių sistemų virtualizavimo programinė įranga ir jos galimybės. Mokymu metu bus pristatyti su jomis kuriami sprendimai, kurių pagalba galima sukurti naujas kompiuterizuotas darbo vietas įstaigoje. Taip pat supažindinama su virtualaus darbalaukio infrastruktūros kūrimo priemonėmis bei taikymu.

8. Elektroninio verslo (e-parduotuvės) kūrimo pagrindai (6 val.).
Programos aprašymas
Dažnai galvojate apie savo verslą, tad kodėl neįsteigus jo internete. Manote, kad tai sudėtinga? Tam, kad įsitikintumėte, jog yra visiškai priešingai, ir reikalingas šis seminaras. Jo metu bus pristatomos elektroninių parduotuvių kūrimo ir valdymo programos, kurių pagalba tampa labai paprasta administruoti prekybą internetu. Supažindinama su pagrindinėmis jos funkcijomis, valdymo elementais, prekių įkėlimu ir pardavimo principais. Sužinokite kaip vykdomas elektroninis verslas ir nustebsite kaip tai paprasta.

9. Programinės įrangos diegimo automatizavimas (6 val.).
Programos aprašymas
Kompiuterio naudojimas neatsiejamas nuo programinės įrangos diegimo. Programų diegimas įprastu būdu užima nemažai laiko bei reikalauja pastovaus vartotojo įsikišimo. Vartotojas privalo paspausti mygtukus, kad tęstų ar pradėtų diegimą, parinkti pageidaujamas parinktis ar jas atšaukti ir pan.
Šio seminaro metu bus supažindinama su programinės įrangos bei operacinių sistemų diegimo automatizavimo būdais bei priemonėmis. Išmokoma, kaip susikurti Windows operacinių sistemų diegimo diską su vartotojo pageidaujamais nustatymais, integruoti tvarkykles ir automatiškai įdiegti pasirinktą programinę įrangą. Paaiškinama kaip sukurti programų diegimo scenarijus, kurie automatiškai įdiegtų programas bei parinktų pageidaujamas parinktis ir kitus nustatymus.

10. Nuotolinių mokymosi kursų kūrimas naudojant Moodle (12 val.).
Programos aprašymas
Vis populiarėja mokymasis nuotoliniu būdu, kai internetu pasiekiama reikalinga medžiaga, vyksta bendravimas ir atsiskaitymas. Populiariausia elektroninio mokymosi aplinka – Moodle. Šio seminaro metu bus iš mokoma kaip kurti nuotolinius kursus Moodle aplinkoje. Taip pat apžvelgiamos ir kitos nuotolinio mokymosi sistemos.

11. Vaizdinės medžiagos apdorojimas, montavimas ir perkėlimas į DVD (12 val.)
Programos aprašymas
Daugelis turi vaizdo kameras su juose įamžintomis gyvenimo akimirkomis. Šio seminaro metu bus mokoma, kaip medžiagą iš video kameros perkelti į kompiuterį, ją apdoroti, iškirpti netinkamus kadrus, uždėti tekstą, muziką, sumontuoti filmą ir jį perversti į DVD formatą bei įrašyti į laikmeną. Taip pat seminare bus supažindinta kaip įrašyti internetinės kameros vaizdą į kompiuterį, nufilmuoti vaizdą savo kompiuterio ekrane ir iš to sukurti metodinę priemonę, kuria būtų galima panaudoti savo veikloje.

13. OpenOffice.org arba LibreOffice – nemokamų biuro programų rinkinys (12 val.)
Programos aprašymas
Įmonėse ir įstaigose raštvedyba ir dokumentų rengimas bei tvarkymas jau nėra naujovė. Pagrindinis įrankis šiems darbams yra kompiuteris ir specialios programos. Daugelis naudojame populiariausias pasaulyje Microsoft Office biuro programas – Word, Excel, PowerPoint. Šių programų licencijos gana brangios, todėl, naudodamos nelegalias šių programų kopijas, įstaigos rizikuoja. Nejaugi nėra kitos išeities? Gausėja atviro kodo programų, kurios visiškai nieko nekainuoja ir jas galima laisvai naudoti savo biure. Viena populiariausių atviro kodo programų rinkinių – OpenOffice.org. Jį sudaro visų pagrindinių raštvedybai skirtų programų nemokamos alternatyvos. OpenOffice.org sudaro tekstų rengyklė, panaši į MS Word, skaičiuoklė, kurią galima naudoti vietoj MS Excel, pateikčių rengimo priemonė, kuri gali atstoti MS PowerPoint. Programos sulietuvintos, paprastai valdomos. Seminaro tikslas – supažindinti su šiuo programų rinkiniu ir padėti įgyti praktinių darbo su šia programa įgūdžių. Mokymuose bus mokoma dirbti su tekstų rengykle, skaičiuokle, pateikčių kūrimo priemone. Išmokime naudotis ir dirbkime nemokamomis programomis!

14. Linux operacinės sistemos administravimo pagrindai (18 val.)
Programos aprašymas
Daugelis esate girdėję kalbant apie nemokamą operacinę sistemą Linux. Daugiausia šią operacinę sistemą naudoja tinklo serverių administratoriai. Seminare bus pristatoma serveriams skirta Linux operacinė sistema. Supažindinama su pagrindiniais servisais ir jų diegimu bei konfigūravimu. Seminaro metu bus aptariamas operacinės sistemos valdymas naudojant komandinę eilutę bei grafinę vartotojo sąsają. Mokoma administruoti Linux šeimos operacinę sistemą, naudojant specialius įrankius, kurie palengvina administratoriaus darbą grafinėje aplinkoje. Aptariamos pagrindinės serverių tarnybos: HTTP, FTP, elektroninis paštas, Proxy, ugniasienė. Rekomenduojama išklausyti šį seminarą klausytojams, pageidaujantiems žengti pirmuosius žingsnius Linux operacinės sistemos naudojime.

15. Unix šeimos operacinės sistemos administravimo pagrindai (18 val.)
Programos aprašymas
Unix šeimos operacinės sistemos valdomos komandinės eilutės sąsaja, panašiai kaip Microsoft MS-DOS. Šio tipo operacinės sistemos turi savo komandas, jų sintaksę bei specifinį valdymo būdą. Didžioji dalis komandų integruotos į Linux operacinių sistemų komandinės eilutės terminalą. Šis seminaras, padės išmokti ir suvokti Unix/Linux operacinės sistemos valdymo principus komandinėje eilutėje. Seminaro metu bus apžvelgiamos pagrindinės Unix šeimos operacinių sistemų komandos, tinklo komandos, jų galimybės ir panaudojimas. Taip pat supažindinama su pagrindinių tinklo tarnybų (HTTP, FTP, Elektroninio pašto, bylų keitimosi bei saugumo) diegimu ir konfigūravimu. Patariami tik pagrindiniai veiksmai ir konfigūravimo nuostatos. Seminaras skiriamas norintiems išmokti administruoti tinklą naudojant Unix/Linux šeimos operacines sistemas.

16. Microsoft Windows 2008/2012 Server administravimo pagrindai (18 val.)
Programos aprašymas
Microsoft Windows Server šeimos operacinės sistemos pakankamai plačiai naudojamos tinklo valdyme. Priklausomai nuo poreikių ir kompetencijų dažnai priimtinesnis variantas yra pasirinkti Windows Server nei Linux šeimos operacinę sistemą. Šio seminaro metu bus praktiškai apmokoma administruoti Windows Server 2008 tinklo operacinę sistemą. Paaiškinama kaip diegti ir konfigūruoti pagrindines tinklo tarnybas – HTTP, FTP, DHCP, DNS, VPN, Active Directory, Terminal Server. Susipažinus su šios sistemos galimybėmis, bus lengviau pritaikyti jas savo įstaigų tinklo valdyme. Seminaras rekomenduojamas informacinių sistemų specialistams, norintiems įgyti ar pagilinti savo žinias Windows Server administravimo srityje.